(+48) 531 819 788
·
kancelaria@adwokatmocha.pl
·
ul. Armii Krajowej 9A/202 41-506 Chorzów
Kontakt z kancelarią

Poznaj mnie

Obszary działalności
Wyślij wiadomość
[elfsight_contact_form id="1"]

Poznaj mnie

Adwokat Chorzów Monika Mocha – założyłam Kancelarię Prawną w Chorzowie, jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Po odbyciu aplikacji adwokackiej przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Katowicach, złożyłam egzamin adwokacki i zostałam wpisana na listę adwokatów. Doświadczenie prawnicze zdobywałam już na etapie studiów, pracując w wielu śląskich kancelariach prawniczych. Podczas odbywania aplikacji, zdobyłam ogromne doświadczenie praktyczne, występując w licznych rozprawach przed sądami powszechnymi. W czasie studiów i aplikacji, byłam zaangażowana społecznie, udzielając bezpłatnych porad prawnych o organizacjach społecznych.

Jako Adwokat Chorzów specjalizuję się w prawie karnym, prawie cywilnym oraz prawie rodzinnym. Moim szczególnym atutem jest doświadczenie i wiedza w prowadzeniu spraw tytułem zadośćuczynienia, odszkodowania czy renty m. in. dla osób poszkodowanych w wypadkach, bliskich osób ciężko poszkodowanych w wypadkach, rodzin osób zmarłych w wypadkach, poszkodowanych na skutek błędów medycznych. Jako Adwokat posiadam także doświadczenie w prowadzeniu szkoleń o tematyce prawniczej.

W roku 2018 byłam jednym z trenerów podczas szkleń w zakresie „Wdrożenie protokołu elektronicznego w sprawach cywilnych i wykroczeniowych” – prowadząc liczne szkolenia na terenie województwa śląskiego dla sędziów, asesorów, asystentów i urzędników sądowych.

Po wpisaniu na listę adwokatów w 2018 roku otworzyłam własną kancelarię prawną z siedzibą w Chorzowie, która świadczy pomoc prawną osobom fizycznym oraz przedsiębiorcom. Udzielam także porad prawnych. Ponadto, angażuję się̨ w działalność pro publico bono i aktywnie uczestniczę w szkoleniach i konferencjach naukowych. Posługuję się językiem angielskim. Prywatnie, jestem właścicielką dwóch kotów, pasjonatką żeglarstwa, samotnych wycieczek górskich w zimowej scenerii oraz seriali kryminalnych.

„Benignius leges interpretandae sunt, quo voluntas earum conservetur.” – ustawy są właściwiej interpretowane, gdy zachowuje się ich ducha.

Opinie o kancelarii

Referencje

 • Pani Mecenas godna polecenia. Jasno przedstawia sytuację w danej sprawie. Jest bardzo rzetelna i oddana sprawie. Bardzo wysoki poziom profesjonalizmu oraz wiedzy. Jestem zdecydowanie zadowolona ze współpracy z Panią Mecenas.

  WD
  Żródło: Google
 • Pełny profesjonalizm, doradztwo na najwyższym poziomie i co najważniejsze 100% skuteczność. Polecam serdecznie

  Sandra
  Żródło: Google
 • Pani Monika Mocha jest rzetelnym adwokatem zawsze dopilnuje wszelkich spraw, potrafi dobrze oraz szczerze doradzić przy pani Monice można nabrać pewności siebie oraz zawsze można na nią liczyć. Ja jestem bardzo zadowolona i polecam Panią Monikę!

  Żródło: Google